TFF, Süper Lig Yayıncısını Avrupa’nın Önünde Görüyor

TFF, ilginç kararlar almaya devam ediyor. Eleme turu oynayan hemen hemen tüm ülkeler en az bir takımıyla elenirken Avrupa Kupaları’na tüm takımları ile devam eden nadir ülkelerden biri olan Türkiye’de ilginç bir karara imza atıldı.

Geçen hafta Perşembe günü Avrupa Kupası elemelerinde mücadele eden üç Türk takımının da 2. hafta Süper Lig maçları pazartesi gününe alındı. Perşembe günü tekrar eleme oynayacak takımlarımız 19:45 ve 21:45’te başlayan karşılaşmalardan sadece üç gün sonra Avrupa mücadelesine çıkacak. Üstelik bu takımlarımızdan ikisi karşılaşma için İtalya ve Danimarka deplasmanlarına gidecekler.

Öte yandan Avrupa mücadelesine bu turda başlayan Fenerbahçe ise dün akşam karşılaşmasını oynayıp aynı gün oynayacağı rövanş maçının çalışmalarına bugün başlıyor. Avrupa mücadelesi henüz başlamayan Beşiktaş ise Cumartesi günü maçını oynadı.

Bizim takımlarımızın rakipleri olan Danimarkalı Kopenhag ile Randers, İtalyan Roma ve Finlandiyalı HJK Helsinki takımları ise dün itibariyle liglerindeki maçları oynayıp takımızla oynayacakları rövanş maçına hazırlanmaya başladılar.

Düzgün yönetilen her futbol organizasyonunda bu düzenlemeler yapılıyor. TFF ise Süper Lig yayıncısının programına göre maç saatlerini ayarlıyor olduğu biliniyor.

Peki bu takımların Avrupa maçlarını yayınlayacak yayıncılar önemsiz mi? Bu takımlar Avrupa’da elendiğinde Avrupa maçı yayınlarının hakkını alan kuruluşlar zarar etmiyor mu? Hatta bu kulüpler Avrupa’dan elendiğinde tüm ülke futbolu zarar görmüyor mu? Süper Lig yayıncısı tüm bunların üzerinde bir öneme mi sahip?

“Biz Bize Yeteriz” ya da “Türk’ün Türk’ten Başka Düşmanı Yok” gibi sözler kimi zaman farklı şekillerde hayatımıza giriyor. TFF bir kez daha anlaşılmaz bir karara imza atmış ve takımlarımızın elenmesi için şartları düzenlemiş…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam