Mersin’de 2013 Akdeniz Oyunları imza töreni yapıldı

Yunanistan’ın ekonomik kriz nedeniyle yapamayacağını açıklamasının ardından Mersin’de yapılmasına karar verilen 2013 Akdeniz Oyunları için imza töreni gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki törende ilk önce 2013 Akdeniz Oyunlarına katılacak ülkelerin isimlerinin yazılı olduğu öğrenciler sahnedeki yerini aldı. Olimpiyat Bayrağını ise Milli Atlet Nevin Yanıt sahneye alkışlar eşliğinde getirdi. Daha sonra sahneye gelen Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Akdeniz Oyunları Komisyon Başkanı Amar Addadi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan tarafından imza töreni gerçekleşti.

Törende konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin’in 2013 yılındaki Akdeniz oyunlarında Türkiye’yi temsil eden bir kent olduğunu belirtti. Bu coşkunun katkıda bulunan herkesin olduğunu ifade eden Güzeloğlu, “Tarihi bir an çok güzel bir an. Buna tanıklık etmek, içinde yer almak şüphesiz ki çok anlamlı. Bu Türkiye’nin bir başarısı. Bu buna bağlı olarak Mersin’in bir başarısı. Ülkemizin son günlerde yükselen güven veren ve bu bağlantıda dünya ölçeğinde izlenen başarılarının sonunda elde edilen bir başarı.” diye konuştu.

“Sportif anlamda Türkiye’nin son günlerde sadece organizasyonel anlamda değil elde ettiği başarılarla da perçinlenen ve bunun sonucunda oluşan bir başarıdır” diyen Güzeloğlu şöyle devam etti: “Şu anda sahnede yer alan ve Mersin’in ve Türkiye’nin gururu olan Nevin Yanıt gibilerin başarısıdır. İddiamız sadece 2013’ü Mersin’de yapmak değil bu güne kadar gerçekleştirilenlerin en iyisini en ötesini Mersin’de yapmaktır. Bunu hep birlikte başaracağız.”

Haberin Devamı : http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1102504&title=mersinde-2013-akdeniz-oyunlari-imza-toreni-yapildi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam