Ziraat Türkiye Kupası’nda Yarı Finalistler Avrupa için Göz Kırpıyor

Eleme turlarında bir çok üst kademe takımının elenmesinden sonra kupada heyecan bitmiş gibi gözüküyordu. Fakat herşeye rağmen ligin üst seviye futbol oynayan takımları gruplarda karşı karşıya geldiler ve zevki müsabakalara imza attılar. Grup müsabakaları sonunda dört hakeden takımın yarı finale yükseldiği bir kupa izledik.

Bu sözlerimizi Tokatspor haricinde hangi takım yükselse yine de sarf ederdik. Onlar da zayıf halka olmalarına rağmen güçleri geldiğince mücadele ettiler hatta bir puanı da hanelerine yazmayı başardılar. Galatasaray transfer bolluğu sayesinde rotasyon için iyi bir kadro ve iyi bir fırsat elde etti. Geri kalan altı takım da hemen hemen eş güçlerle mücadele ettiler.

Grupların ardından dört istikrarlı takımın yarı finale kaldığı kupa seneye UEFA kupası’na kupa kontenjanından katılacak takım için önemli.

Bursaspor sendeleme dönemini atlatıp Christoph Daum ile istikrar kazandı ve Akhisar, Sivasspor gibi iddialı takımların olduğu gruptan lider çıktı. Daum’la seneye daha da iyi futbol oynayarak Avrupa’da işler yapabilirler. Daum’un Avrupa Karnesi malum. Ama önlerinde son engel Galatasaray. Herşeye rağmen gruplardaki gibi rotasyon yapan Galatasaray karşısında şansları var.

Diğer yandan Eskişehirspor’la yeni bir Bursaspor efsanesi yaratmaya çalışan Ertuğrul Sağlam var. Diğer grupta ise Galatasaray ve yeni başkanla ilginç transferler yapmaya çalışan Antalyaspor var. Enoh, Semih, Giray gibi transferlere imza attılar. Onlar için de herşey olumlu ve seneye daha da iyi olabilir.

Şampiyonlar Ligi’ne katılması neredeyse kesin olan Galatasaray’ı etkisiz eleman sayarsak, geri kalan üç takım Bursaspor, Eskişehirspor ve Medical Park Antalyaspor gelecek sezon ülkemizi Avrupa Ligi’nde başarıyla temsil edecek gibi gözüküyor. Tabi ki en büyük problemlerimizden biri sezon başı hastalığına yakalanmazlarsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam